Grupa Taneczna Volt
-


Grupa Taneczna Volt
istnieje od 1993 roku (niegdy¶ nosiła nazwę Studio Tańca Volt). Założona została i jest prowadzona przez Augustina Egurrolę - mistrza Polski zawodowych par tanecznych, obecnie szefa popularnej w Warszawie szkoły tańca Egurrola Dance Studio. Studio Tańca Volt po zakończeniu działalno¶ci konkursowej przemianowano w Grupę Taneczn± Volt i zostało prekursorsk± zawodow± grup± pokazuj±c± się w komercyjnych show (na festiwalach, w programach telewizyjnych, teledyskach). W miejsce Studia powstała formacja V2.


Grupa Taneczna Volt występowała z najważniejszymi polskimi wokalistami i zespołami (głównie z nurtu pop i rock), m.in. z Maryl± Rodowicz, Justyn± Steczkowsk±, Budk± Suflera, De Mono, Natali± Kukulsk±, Iren± Santor oraz Ew± Bem. Współpracowała także z Boney M, Garou czy Rogerem Moore. Tancerzy grupy można było zobaczyć w rozrywkowych przedsięwzięciach, jak festiwal w Opolu, Sylwester z Jedynk±, Sylwester z Dwójk±, programach telewizyjnych "Taniec z Gwiazdami", "Jaka to melodia?", "Europa da się lubić".

Skład: Anna Tomczak, Malwina Umiastowska, Agata Lewińska, , Paulina Kubicka, Magdalena Targoni, Dominika Łukasiak, Justyna Zientek, Weronika Zielińska, Darek Wilk, Michał Ruszkawski.

Kontakt: Grupa Taneczna Volt, Egurrola Dance Studio, ul. Kasprzaka 24a, 01-211 Warszawa, tel. 22 427 32 74.

[aktualizacja: 2010]

 
Copyright © 2018 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.