Strona główna pomorskie [w budowie] teatry tańca Teatr Cynada Hexelolita - Teatr Cynada (premiera 2009)
Hexelolita - Teatr Cynada (premiera 2009)
- Teatr Cynada


"Hexelolita" [inna wersja tytułu: "Burzyciel arytmetyki i Hexelolita, czyli autobiografia każdego z nas"]
Teatr Cynada
spektakl solowy
reżyseria: Bożena Eltermann
choreografia: Bożena Eltermann
wizualizacje multimedialne: Maciej Szupica
muzyka: collage
wykonanie: Bożena Eltermann
premiera: 27.06.2009, Klub Żak, Gdańsk


?Ten, kto lubi spokojne życie, niedobrze trafił, rodząc się w XX wieku?
L. Trocki

?Konieczność historyczna (...) te potężne bezosobowe siły (...)"
T.S. Eliot


"Burzyciel arytmetyki" jest solową miniaturą choreograficzną. Podejmuje temat ciszy i znieruchomienia, pozornego niewydarzenia się, posługując się językiem ruchu. Bada morfologię choreografii, jest zainteresowany niekonceptualnym byciem ?tu i teraz?. Jest przejawianiem się nieustającego płynięcia zjawisk. Na poziomie wewnętrznym są to myśli i uczucia, które nieustannie przychodzą i odchodzą, na poziomie ciała są to ciągle przebiegające procesy chemiczne. Wszystko to istnieje w szerokim kontekście w sposób współzależny i podlega nieustannej zmianie.

Burzyciel arytmetyki zadaje pytania egzystencjalno-filozoficzne... Przewalające się bezustannie nawałnice wydarzeń, informacji, reakcji są tłem kontrastującym z ową podstawową tęsknotą i potrzebą ludzką...


Dodatkowe informacje:


Maciej Szupica - urodzony w 1975 roku w Białymstoku, od lat związany z Trójmiastem. Absolwent Wydziału Grafiki i Rzeźby gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom uzyskał w 2004 roku u prof. Krechowicza. Obecnie jest asystentem w pracowni multimedialnej gdańskiej ASP. Twórca wideoklipów i wizualizacji, fotograf i scenograf, artysta plastyk, grafik komputerowy, plakacista, specjalista od projektów łączących w sobie różne formy przekazu, np. muzykę i obraz. Jego prace prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą (m.in. w Oslo, Brukseli, Bukareszcie). Większość z nakręconych przez niego teledysków zdobywała nagrody na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film (m.in. teledyski takich wykonawców jak: Pink Freud, Glenski oraz Kukiz i Piersi). Jest członkiem zespołu Dick 4 Dick. Na potrzeby występów scenicznych grupy przygotowuje oryginalne wizualizacje. Udziela się także w kilku projektach o charakterze muzyczno-performerskim, np.: Cavalleris i C.A.T. TV. W swoim dorobku ma także projekty i aranżacje wnętrz.

 
Copyright Š 2018 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeşone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.