Strona główna Festiwal PolemiQi PolemiQi - informacje artystyczne
PolemiQi - informacje artystyczne
Warszawa -


charakterystyka:
Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego PolemiQi kilkakrotnie zmieniał swoją nazwę i formułę, w 2001 roku był imprezą tematyczną ? zespoły startujące w konkursie miały z góry narzucony temat prezentowanych choreografii. W miarę upływu lat motto festiwalu stawało się coraz bardziej uniwersalne, by ostatecznie w 2006 roku przekształcić się w podtytuł imprezy ? ?Atak Przestrzeni?.

PolemiQi są jedyną w Warszawie imprezą taneczną skierowaną do młodzieży, dającą realne szanse promocji zwycięskich spektakli. Podczas festiwalu prowadzone są kwalifikacje do Solo&Duo Dance Festival w Budapeszcie, który już kilkukrotnie wygrali Polacy. Poza samym konkursem wydarzeniu towarzyszy wiele imprez uzupełniających ? warsztaty taneczne i dziennikarskie, konkurs fotografii, pokazy filmowe, uczestnictwo w specjalnych projektach festiwalowych czy miejskich. Prezentacje teatralne odbywają się zawsze w tym samym miejscu, w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa (DGW), czyli w dawnym lokalu kina Grunwald.


Jury festiwalu przyznaje obecnie tytuły ?The Best of PolemiQi? w kategoriach: Najlepsze przedstawienie, Najlepszy choreograf, Najlepszy wykonawca. Widzowie wybierają w głosowaniu zwycięzcę Nagrody publiczności. Od paru lat przyznawane są także stypendia, fundowane przez duże ośrodki tańca współczesnego w Polsce: Śląski Teatr Tańca, Polski Teatr Tańca, Lądeckie Lato Baletowe oraz przez organizatora Fundację Rozwoju Tańca eferte.
W 2009 roku festiwal PolemiQi nie odbył się z powodu braku dofinansowania ze strony Miasta Stołecznego Warszawa.


najważniejsi goście:
Festiwal ma charakter konkursu dla młodych grup tanecznych i nie organizuje pokazów specjalnych.

 
Copyright Š 2018 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeşone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.