Strona główna Festiwal Ciało/Umysł Ciało/Umysł - informacje artystyczne
Warszawa -


charakterystyka:
Początkowo organizatorem odbywającego się co dwa lata festiwalu było Stowarzyszenie Tancerzy Niezależnych, działające od 1995 roku, które realizowało cykliczne projekty taneczne w stolicy (m.in. Warszawski Wieczór Teatru Tańca i Ruchu oraz Małe Formy Teatru Tańca). Impreza nosiła wówczas nazwę Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego body_mind (ciało_umysł). Później - po powstaniu Funcacji Ciało/Umysł - wydarzenie znacznie się rozwinęło i zmieniło nazwę na Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł. Różnica w pisowni hasła festiwalu (ciało_umysł lub Ciało/Umysł) jest więc jednocześnie informacją o jego organizatorze. Jednakże warto tu zaznaczyć, że obie organizacje pozarządowe prowadził/prowadzi ten sam prezes i jednocześnie kurator - Edyta Kozak.

Obecny festiwal Ciało/Umysł jest jednym z najważniejszych i największych w Polsce. Można na nim obejrzeć nowatorskie, eksperymentalne ale przy tym uznane teatry tańca z całego świata. Wydarzeniem było sprowadzenie do Polski Kubilai Khan Investigations, Sashy Waltz czy Willi Dornera.
Imprezie towarzyszą m.in. warsztaty tańca, wystawy fotograficzne i specjalne projekty społeczne, podczas których warszawiacy mogą wziąć udział w produkcji teatralnej i wystąpić podczas Ciała/Umysłu.

najważniejsi goście: Sasha Waltz & Guests, Akram Khan Company, Constanza Macras / Dorky Park

 
Copyright Š 2018 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeşone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.