Strona główna mazowieckie [w budowie] Warszawa młodzieżowe grupy tańca


:: O rynku
-


Młodzieżowy rynek tańca w województwie mazowieckim skupiony jest przede wszystkim w samej Warszawie. Zespoły funkcjonujące przy miejskich domach kultury wykazują się całkiem dużą aktywnością, a większość z nich realizuje średnio jedną premierę rocznie. Gros grup wykorzystuje w swoich pracach elementy techniki tańca współczesnego. Najprężniej działającym stołecznym ośrodkiem wydaje się Dorożkarnia, gdzie tańczy kilka grup młodzieżowych na wszystkich poziomach zaawansowania oraz zespoły dziecięce (Grupa Taneczna BOMBLE i Studio Artystyczne Puchatki). 

W dziedzinie tańca nowoczesnego i towarzyskiego Warszawa ma największą w skali Polski ofertę szkół tańca, co znacząco wpływa na dynamiczny rozwój tanecznego rynku młodzieżowego oraz komercyjnego, cechującego się różnorodnością styli i technik. Grupy komercyjne oraz zespoły specjalizujące się w tańcach ludowych (też z innych krajów) i historycznych prezentowane są w dziale Inne zespoły.

 
Exceed
-


Grupa Tańca Nowoczesnego Exceed
powstała w 2004 roku w Warszawie przy Ośrodku Działań Artystycznych Dla Dzieci i Młodzieży Dorożkarnia. Choreografem tego zespołu dla młodzieży od lat 15 jest instruktor Jakub Łukowski. Wraz z Zuzanną Zielińską przygotowuje dla Grupy Tańca Nowoczesnego Exceed, Studia Exceed (początkujący) oraz Stylowy Exceed (średniozaawansowani) spektakle taneczno-teatralne i krótkie formy estradowe. Oboje założyciele tych formacji są wychowankami Teatru Pantera.

Więcej…
 
Flex
-


Teatr Tańca Flex
powstał w 2001 roku. Zespół działa przy Ośrodku Działań Artystycznych Dla Dzieci i Młodzieży Dorożkarnia w Warszawie, a młodzież (od lat 15) na poziomie średniozaawansowanym tańczy tutaj w choreografiach opartych na tańcu klasycznym przygotowanych przez Beatę Urbańską. Do współpracy zapraszani są również inni choreografowie, którzy podczas warsztatów uczą członków Fleksu technik tańca współczesnego, jazz dance, afro dance, hip-hopu czy lockingu.

Więcej…
 
Grupa Taneczna Fox
-


Grupa Taneczna Fox działa w w Młodzieżowym Domu Kultury Bielany w Warszawie. Składa się z 38 osób w wieku 12-17 lat, które trenują od wielu lat, głównie technikę jazzową. Są finalistami Mistrzostw Polski oraz laureatami turniejów międzynarodowych m.in. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie 2010. Zespół prowadzą: Agnieszka Czubak i Stanisław Skibniewski.

Więcej…
 
Kabaret 41
-


Kabaret 41
to grupa teatralno-taneczna działająca przy Domu Kultury Śródmieście w Warszawie. Powstała w 1996 roku. Opiekę artystyczną sprawuje nad nią reżyser Dariusz Sikorski, choreografem zespołu jest Iza Borkowska, z grupą współpracują też Krzysztofem Ryzlak i Paweł Usarek (przygotowanie wokalne). W swoich pracach tanecznych Kabaret 41 specjalizuje się w street jazzie, ale jego członkowie wplatają w ten styl także elementy jazzu, funky, breakdance i hip-hopu.

Więcej…
 
Kiks
-


Grupa tańca nowoczesnego Kiks
została założona w 2005 roku. Działa przy Domu Kultury Śródmieście w Warszawie pod opieką choreograf Marty Domagały. Kiks wykorzystuje w swoich pracach jedynie elementy tańca współczesnego, na codzień posługuje się technikami street jazz, musical dance, jazz, modern jazz. Tancerze szkolą się także w gimnastyce.

Więcej…
 
Kingz of Warsaw
-


Grupa Tańca Breakdance Kingz of Warsaw
założona została w 2004 roku przy Ośrodku Działań Artystycznych Dla Dzieci i Młodzieży Dorożkarnia w Warszawie. Początkowo funkcjonowała jako nieformalna grupa, obecnie zrzesza stołecznych tancerzy breakdance, artystów graffiti i street artu. Młodzież wchodząca w skład Kingz of Warsaw współpracuje z Centrum Twórczości Narodowej oraz miejskimi domami kultury promując kulturę hiphopową m.in. poprzez występy czy organizowanie warsztatów.

Więcej…
 
Skarby Orientu
-


Skarby Orientu
 to grupa taneczna działająca przy Domu Kultury Śródmieście w Warszawie. Występuje m.in. podczas Dni Wietnamskich czy wielokulturowych imprez plenerowych. Opiekę artystyczną nad nią sprawuje: Ton Van Anh. Prowadząca Ton Van Anh jest wietnamską opozycjonistką i dziennikarką radia Wolna Azja, mieszka w Warszawie, gdzie pracuje także społecznie.

Więcej…
 
Slyde
-


Zespół Slyde istnieje od 2005 roku przy Domu Kultury Śródmieście, początkowo w jego składzie byli m.in. członkowie grupy DKŚ Kabaret 41, obecnie skupia on kilkanaście osób, przede wszystkim studentów. Instruktorami Slyde jest choreograf Iza Borkowska i reżyser Dariusz Sikorski. Zespół występuje w polskich i zagranicznych konkursach tanecznych, gdzie osiągnął wiele sukcesów, m.in. I miejsce na 11. Lecco Danza International Dance Competition (2010, Włochy) w kategorii soliści modern jazz (Marta Domagała), II miejsce na 13. New Prague Dance Festival (2009, Czechy) w kategorii jazz/hip-hop czy II miejsce na World Dance Cup (2007, Austria).

Więcej…
 
Test
-


Teatr Tańca Test
działa od 2005 roku przy Ośrodku Działań Artystycznych Dorożkarnia w Warszawie. Jej członkami są gimnazjaliści, licealiści i studenci. Zespół realizuje swoje spektakle pod okiem dwójki instruktorów - choreografa Izy Borkowskiej oraz reżysera Dariusza Sikorskiego. Test wykorzystuje w swoich spektaklach różne style tańca: jazzowy, nowoczesny, współczesny, białoruski, afrykański. Jego tancerze uczą się także podstaw baletu, stretchingu i tzw. power jogi.

Więcej…
 
W przygotowaniu
-


Opisywane będą grupy:

Teatr Tańca i Muzyki Tintilo
GRUPA TAŃCA NOWOCZESNEGO "STOP AND GO"
"PULS" - Formacja Tańca Nowoczesnego
Teatr muzyczny GAFFA
Studio Tańca Nowoczesnego "ALEXIA"
STUDIO TAŃCA NOWOCZESNEGO "VIDEO DANCE CLIP"
Zespół wokalno-taneczny Metrum 
Zespół taneczny Karman
KWANT  Grupa Tańca Nowoczesnego 
Grupa Taneczna  FREESTYLE  
Zespół taneczny ?Incognito?
ZESPÓŁ TAŃCA NOWOCZESNEGO "PASKUDY"
Teatr Tańca Anny Kruk
ZESPÓŁ "IMPULS"
Grupa Tańca Nowoczesnego "Anakonda"
HASAO Akademia Tańca Nowoczesnego i Cheerleaders  
Grupa musicalowa
Afera Dance

prosimy o zgłoszenia do tego działu

 


Copyright Š 2018 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeşone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.