Zespół Mazowsze
Zespół Mazowsze


:: Opis rynku
-


W województwie mazowieckim pracują także zespoły, które można zobaczyć na imprezach komercyjnych. Zazwyczaj nie są związane z tańcem współczesnym, ale nie sposób pominąć ich istnienia w zbiorczym zestawieniu. Wszak to w podwarszawskich Otrębusach swoją siedzibę i jedno z najnowocześniejszych centrów edukacyjno-prezentacyjnych w kraju ma ambasador polskiej kultury ludowej Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze". A w Warszawie swe siedziby mają Zespół Tańca Dawnego Pawanilia czy komercyjny zespół tańca nowoczesnego Volt.

 
:: W przygotowaniu
-


Opisywane będą zespoły:

Zespół Tańca Ludowego "Kuźnia Artystyczna"
Zespół "ALAPADMA"
Inis An Rince
ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY MAZOVIACY
Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ?Włochowiacy?
Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego
ZESPÓŁ TANECZNO-WOKALNY "FASOLINKI"
ZESPÓŁ TANECZNO-WOKALNY "FASOLKI"
Zespoły wokalno-taneczne ?Rokendrolki? i ?Rokendrolki bis?
Dziecięcy Zespół Baletowy
Zespół Gawęda
Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Vistula"
Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka"
Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej
Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka - Grupy Dziecięce"

prosimy o zgłoszenia do tego działu

 
Grupa Taneczna Volt
-


Grupa Taneczna Volt
istnieje od 1993 roku (niegdyś nosiła nazwę Studio Tańca Volt). Założona została i jest prowadzona przez Augustina Egurrolę - mistrza Polski zawodowych par tanecznych, obecnie szefa popularnej w Warszawie szkoły tańca Egurrola Dance Studio. Studio Tańca Volt po zakończeniu działalności konkursowej przemianowano w Grupę Taneczną Volt i zostało prekursorską zawodową grupą pokazującą się w komercyjnych show (na festiwalach, w programach telewizyjnych, teledyskach). W miejsce Studia powstała formacja V2.

Więcej…
 
-


Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego
w Karolinie (Otrębusy) jest jednym z największych zespołów tańca ludowego na świecie. To nasz najważniejszy ambasador kultury polskiej dla tysięcy widzów zagranicznych i Polonii na wszystkich kontynentach. Dotychczas koncerty "Mazowsza" obejrzało ponad 17 mln widzów, zespół przejechał ponad 2 mln km, po Polsce i 51 krajach.

Więcej…
 
-


Zespół Tańca Dawnego Pawanilia
powstał w 1991 roku przy Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie, gdzie działa do dziś. Grupa prowadzona jest przez Sylwię Majewską i Katarzynę Mazur, a jej twórcy regularnie prowadzą warsztaty tańców dawnych. Pawanilia specjalizuje się przede wszystkim w tańcach z okresu baroku, ale w jej repertuarze są także programy ze średniowiecza, renesansu i XIX wieku.

Więcej…
 


Copyright Š 2018 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeşone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.