PLASTIYQUE dod.
PLASTIYQUE dod.
PLASTIYQUE dod. (na zdjęciu Magdalena Jędra i Zbigniew "Zibi" Bieńkowski), fot. archiwum, 2004


PLASTIYQUE dod. - historia
- PLASTIYQUE dod.


PLASTIYQUE dod. istnieje od 2001 roku. Jego założycielami byli: tancerka Magdalena Jędra oraz muzyk i performer Zbigniew ?Zibi? Bieńkowski. Wspólnie tworzą spektakle, które nie zamykają się w formule teatru tańca, lecz są raczej zdarzeniami performerskimi wykorzystującymi sztuki plastyczne, muzyczne i najnowsze osiągnięcia technologii. Spektakle PLASTIYQUE dod. łączą w sobie elementy tańca, ruchu, dźwięku oraz sztuki wideo.

Artyści sami określają swą formację jako byt artystyczny będący reakcją na rozwój technologii. PLASTIYQUE dod. nietypowo wykorzystuje również przestrzeń, w której gra ? podczas jego pokazów nie ma bariery scena ? widownia, akcja spektakli może rozgrywać się poza sceną, we foyer czy na schodach. Magda Jędra i Zbigniew Bieńkowski wyrażają w tych artystycznych spotkaniach własne fascynacje płynące z otaczającej ich rzeczywistości, poruszając często tematy różnego rodzaju uzależnień.

Od 2005 roku Magdalena Jędra i Zbigniew "Zibi" Bieńkowski tworzą (z Anną Steller i Grzegorzem Welizarowiczem) muzyczno-taneczną formację Good Girl Killer.

[Czytaj o: Magdalena Jędra >>>>]
[Czytaj o: Good Girl Killer >>>>]

 
- PLASTIYQUE dod.


Magdalena Jędra - tancerka i choreograf obecnie zaangażowana we w pracę teatru taneczno-muzyczno-wizualnego Good Girl Killer. Od 1997 roku współpracowała z Gdańskim Teatrem Tańca. W roku 2001 razem z muzykiem Zbigniewem "Zibim" Bieńkowskim założyła grupę muzyczno-taneczną PLASTIYQUE dod., gdzie realizuje swoje autorskie pomysły inspirowane muzyką na żywo. Współpracuje także z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku. 
[Czytaj o: Magdalena Jędra >>>>]

Zbigniew "Zibi" Bieńkowski - muzyk, performer, twórca spektakli wizualnych i multimedialnych, realizator dźwięku. Założyciel śląskich zespołów muzycznych - G'roy (1986-1989) oraz Urodziny (2000-2002). Twórca zespołów muzyczno-wizualnych: Prom (1987-1989) oraz U nited W ith A ngels (1988-1989).

Więcej…
 
PLASTIYQUE dod. - dodatkowe informacje
- PLASTIYQUE dod.


PLASTIQUE dod. o idei zespołu:

Technologia 2001 roku spowodowała powstanie artystycznej formy pod nazwą PLASTIYQUE dod. przemieszczającej się swobodnie pomiędzy kreacją ruchu, dźwięku oraz wideo. Każdy projekt grupy wykorzystuje w pełni dostępną pamięć widza, oddziałując bezpośrednio na jego wrażliwość, wpływając na jego zmysł estetyczny. Niezliczona liczba złącz in & out, wideo projekcje live, pamięć RAM to techniczne dane zespołu. Natomiast taniec, ruch oraz gest sprawia, że widz prowadzony jest przez wizje otaczającej nas rzeczywistości. PLASTIYQUE dod. nie chowa się w cieniu reflektorów teatralnych. Przeciwnie, odważnie opowiada swoje historie wzbogacając je autorską muzyką, która nie pełni roli tła, lecz na równi z tańcem tworzy atmosferę przedstawienia.

 
«PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie»

Strona 1 z 3
Copyright Š 2018 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeşone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.