PLASTIYQUE dod.
PLASTIYQUE dod. (na zdjęciu Magdalena Jędra), spektakl "Junkie", fot. materiały promocyjne


-


Magdalena Jędra  tancerka, choreograf, pedagog. Od 1997 do 1999 współpracowała z Gdańskim Teatrem Tańca Melissy Monteros i Wojciecha Mochnieja, później z Joe Alter Dance Group, Paulą Ross: "Fisher of man, man the fisher?, Rafałem Dziemidokiem: ?Sny o wełnianej rzece", grupą Made Inc. Edyty Kozak: ?Plik 01?, Beatą Sosnowską: ?W cieniu szumiących wind?, Leszkiem Bzdylem: ?Odys-Seas?, Krzysztofem Leonem Dziemaszkiewiczem: ?Café Domino zaprasza?, Anną Steller: ?Good Girl Killer?.
 
Współpracowała również z Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w Gdańsku oraz Teatrem im. W. Gombrowicza w Gdyni. Występowała na Gdańskiej Korporacji Tańca, Bałtyckim Uniwersytecie Tańca, Międzynarodowym Festiwalu Tańca Współczesnego ciało_umysł, Dance Zone - Praga, Dance Preview w Utrechcie, La Batie w Genewie, Open?er Festival w Gdyni i wielu innych.               

W 2001 z muzykiem Zbigniewem Zibim Bieńkowskim założyła grupę PLASTIYQUE dod, która otworzyła przestrzeń dla realizacji autorskich produkcji dwójki artystów (?teleTRANSIS?, ?Teoria hałasu?, ?junkie?), a w 2005 roku z Anną Steller, Zbigniewem ?Zibim? Bieńkowskim oraz Grzegorzem Welizarowiczem utworzyła formację Good Girl Killer. Spektakl ?Good Girl Killer? otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w dziedzinie Teatr oraz doczekał się realizacji w TVP Kultura.

W 2003 roku otrzymała stypendium Miasta Gdańska na realizacje spektaklu ?Konstrukcja symboliczna?, a w 2006 roku uczestniczyła w międzynarodowej wymianie choreografów ?co-operacja? z Compagne 7273, Emanuele Vo Dinh i Albanem Richard w Gdańsku, a następnie w Genewie. W 2007 r. projekt miał swoją kontynuację w Paryżu.

W późniejszym okresie współpracowała z Teatrem Wytwórnia w Warszawie występując w spektaklach ?Zum beispiel? w reżyserii Darii Jędry oraz ?No prince, yes prince? Alexandra Pepelyaeva. W 2010 roku wystąpiła w spektaklu "Orzech. Wiewiórka" Grupy Artystycznej Koncentrat.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
«PoczątekPoprzednia12345NastępnaOstatnie»

Strona 1 z 5
Copyright Š 2018 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeşone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.