Good Girl Killer
Good Girl Killer
Good Girl Killer, spektakl "Good Girl Killer" (na zdjęciu Anna Steller i Magdalena Jędra), fot. Piotr Wołoszyk [materiał dostarczony przez GGK]


Good Girl Killer - historia
- Good Girl Killer


Good Girl Killer został założony na początku 2005 roku przez trójmiejskich artystów: Magdalenę Jędrę, Zbigniewa "Zibiego" Bieńkowskiego, Annę Steller i Grzegorza Welizarowicza. Działalność kolektywu zapoczątkował taneczno-muzyczno-wizualny performance "Good Girl Killer", który miał premierę w marcu 2005 roku. Działania Good Girl Killer obejmują teatr, taniec (w tym warsztaty), multimedia, realizacje filmowe, teledyski, koncerty i happeningi. Grupa stara się (praktycznie i ideologicznie) zacierać granice pomiędzy sztukami, nie czyniąc rozgraniczenia na kulturę wysoką i popularną. Stąd wśród produkcji GGK znajdziemy zarówno rozbudowane spektakle multimedialne, projekty site-specific, jak i kameralne duety taneczne.


Twórcy korzystają z wynalazków technologii ale też z sentymentem odwołują się do przeszłości. Mówią o sobie: "Stylistyka, którą się posługujemy, określa nas samych, nasze doświadczenia, przemyślenia; jest szczerym odbiciem naszych fascynacji i różnorodnych eksperymentów, którym poddawaliśmy się i nadal poddajemy".


Spektakl "Good Girl Killer" pokazywany był na polskich i międzynarodowych festiwalach (m.in.: Biennale Tańca w Poznaniu, ciało_umysł w Warszawie, Heineken Open'er w Gdyni). TVP Kultura zrealizowała jego wersję telewizyjną (dla programu "Mediokracja"). W 2006 roku został nagrodzony nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska. Grupa wznowiła go w 2007 roku, dzięki zaproszeniu na Międzynarodowy Festiwal "Cztery Dni" w czeskiej Pradze. Od tamtej pory regularnie realizuje swoje premiery.

[Czytaj o: Magdalena Jędra >>>>]
[Czytaj o: Anna Steller >>>>] 

 
«PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie»

Strona 1 z 8
Copyright Š 2018 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeşone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.