Teatr Amareya
Teatr Amareya
Teatr Amareya, fot. archiwum, 2006


Teatr Amareya - historia
- Teatr Amareya


Teatr Amareya powstał w 2003 roku przy Integracyjnym Klubie Artystycznym "Winda" w Gdańsku. Założyciele zespołu to: Agnieszka Kamińska, Katarzyna Julia Pastuszak, Aleksandra Śliwińska. Poszukiwania aktorów Teatru Amareya dotyczą obszaru wspólnego dla tańca i teatru ? tego, co w nich esencjonalne, czyli psychofizycznej obecności aktora-tancerza. "Wierzymy, że całkowita obecność aktora-tancerza, promieniująca spod kostiumu formy i techniki, ma moc poruszenia widza, poprowadzenia go w głąb siebie" - pisały założycielki.


Nazwa Amareya ? oznacza w języku japońskim "heroiczne oddanie, bezwarunkowe poświęcenie" ? to zasada, która kieruje tancerzami w pracy twórczej i ukłon złożony nauczycielom, których spotkali na swojej drodze.

Cechy charakterystyczne ich teatru sprawiają, iż mieści się on w definicji Trzeciego Teatru stworzonej przez Eugenio Barbę. Są niezależnym, samofinansującym się zespołem, który pracuje i rozwija się poza głównym nurtem i nie zamierza dostosowywać się do wymagań szeroko pojętej sztuki komercyjnej. W swoich spektaklach stara się również uwzględniać aktualny kontekst społeczny, polityczny i kulturowy.

[ten artykuł będzie aktualizowany]

 
«PoczątekPoprzednia123456789NastępnaOstatnie»

Strona 1 z 9
Copyright Š 2018 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeşone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.