Teatr Patrz Mi Na Usta
Teatr Patrz Mi Na Usta
Teatr Patrz Mi Na Usta, spektakl "Cafe Domino Zaprasza", fot. Piotr Wołoszyk, 2005 [materiał nadesłany przez zespół]


Teatr Patrz Mi Na Usta - historia
- Teatr Patrz Mi Na Usta


Teatr Patrz Mi Na Usta istnieje od 1995 roku. Jego założycielem jest tancerz i choreograf Krzysztof "Leon" Dziemaszkiewicz. W latach 1997-2002 zespół działał w Berlinie, gdzie powstał spektakl "Radio Meteaphisick" oraz "Narodowa Drag Queen". Od 2003 roku Teatr Patrz Mi Na Usta przeniósł się do Sopotu. Zespół współtworzą różni twórcy. Stale z Patrz Mi Na Usta współpracuje Bożena Eltermann (Teatr Cynada), Anna Steller (Good Girl Killer), Bożena Zezula (Teatr LipZezRew) i Marek Kakareko. Wśród okazjonalnie zapraszanych do projektów artystów byli m.in. Milena Czernik (Teatr LipZezRew), Magdalena Jędra (PLASTIYQUE dod., Good Girl Killer), Jacek Krawczyk (Teatr Okazjonalny), Magda Frąckiewicz, Krzysztof Czerny, Przemek Szalecki, Krystian Wolowski, Julia Mach, Iwona Baranek, Ula Zerek.

Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz jest jednoznacznie kojarzony ze swoim autorskim teatrem, niezwykle trudno więc oddzielić performance solowe od solowych realizacji zespołu. Podobna estetyka i wątki transgeniczności i transseksualności występują w obu tych przypadkach. Zbiorowe spektakle Teatru Patrz Mi Na Usta są bardzo charakterystyczne, bez wątpienia należą do najbardziej rozpoznawanych na polskim rynku tańca. Podszyte absurdem, niezwykle plastyczne (zarówno w kostiumach, wizualizacjach, rozplanowaniu gry aktorów), skłaniające do przemyśleń o ludzkiej seksualności prace sprawiają, że możemy w ich przypadku mówić o niepowtarzalnym języku wypowiedzi artystycznej.


Najciekawszymi choreografiami Teatru Patrz Mi Na Usta są: "Live Act" (spektakl stworzony na 10-lecie istnienia), "Cafe Domino Zaprasza" i "Królestwo Szambali".

[Czytaj o: Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz >>>>]

 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

Strona 1 z 17
Copyright Š 2018 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeşone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.