Chmielewska Katarzyna


Katarzyna Chmielewska - biografia artystyczna
- Chmielewska Katarzyna


Katarzyna Chmielewska - tancerka i choreograf. W 1993 roku ukończyła Państwow± Szkołę Baletow± w Gdańsku; w latach 1993-1994 tancerka klasyczna w Operze Bałtyckiej; w latach 1994-95 współpracowała z Gdańskim Teatrem Tańca. Studiowała taniec współczesny w Brukseli w P.A.R.T.S (Performing Arts Research and Training Studios) od 1996 do 1997; po ukończeniu nauki do 2000 pracowała w Teatrze Miejskim w Gdyni. Choreografowie i twórcy teatralni, z którymi dotychczas współpracowała to m.in: Roberto Olivan, Melisa Monteros, Tatiana Baganowa, Avi Kaiser, Chiharu Mamiya, Rodney Place, Piotr Cieplak.

Katarzyna Chmielewska od 1993 współtworzy wraz z Leszkiem Bzdylem teatr Dada von Bzdülöw. W ramach swej pracy teatralnej prowadzi lekcje techniki tańca współczesnego i improwizacji oraz realizuje autorskie choreografie i występuje w spektaklach: np. "/si/" (2000), "Dialogus in convencione" (2001), "so beautiful" (2002), "Magnolia" (2003), "Kilka Błyskotliwych Spostrzeżeń (a la Gombrowicz)" (2004), "Bonsai" (choreografia) i "Juicy Flesh" (2005) oraz "Eden" (2006).


Przygotowuje choreografie dla polskich teatrów dramatycznych (m.in. Teatr Wybrzeże: Zwyczajne Szaleństwa, Orkiestra Titanic). Od 1998 roku Katarzyna Chmielewska bierze udział w międzynarodowych projektach tanecznych i teatralnych: Sztokholm Landscape X - spektakl "Porwanie Europy", X-group (P.A.R.T.S, Bruksela 2000) - wraz z Magdalen± Reiter współtworzy duet "Wszystkie Apropos", projekt B-Visible w Belgii, warsztat z Thomasem Houertem w Pradze, projekt "ODYS-SEAS" w Stoczni Gdańskiej, Trans Dance Europe w ramach którego powstaje spektakl "Kilka Błyskotliwych Spostrzeżeń", multimedialny projekt "Angels of Stealth" w Warszawie i Paryżu, międzynarodowy warsztat dla choreografów co-OPERACJA (Gdańsk-Genewa-Paryż), warsztat z Michaelem Schumaherem w Poznaniu.

[ten artykuł będzie aktualizowany]

 


Copyright © 2018 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.