Czajkowska Joanna


Joanna Czajkowska - biografia artystyczna
- Czajkowska Joanna


Joanna Czajkowska - choreograf, tancerka, pedagog, członek ZASP. Absolwentka Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego (praca magisterska "O różnych drogach edukacji z zakresu tańca współczesnego w Trójmieście") i Kwalifikacyjnego Kursu Instruktorów Tańca Współczesnego przy SAK w Gdańsku (dyplom z wyróżnieniem). Zdobyła dyplom artysty-tancerza, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich honorowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2005 otrzymała Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego.


Od 1998 roku wraz z Jackiem Krawczykiem współtworzy Sopocki Teatr Tańca (dawniej działający pod nazwą Teatr Okazjonalny). Ze swoim teatrem zrealizowała m.in. "Art Cafe", "Aromaty", "Signum Temporis", "Viva la Vida!", "Przedpołudnie Flory", "Kwadrat. Wersja 6", "Alchemik Halucynacji", "D-KOD-R".

Jako choreograf i niezależny twórca Joanna Czajkowska debiutowała w 1997 roku; tańczyła na scenach teatralnych w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Szczecinie i zagranicą (Litwa, Czechy, Rosja, Islandia, Portugalia, Niemcy). Związana była z Teatrem Patrz Mi Na Usta i Gdańskim Teatrem Tańca.


Jako pedagog pracowała m.in. dla Studium Animatorów Kultury w Gdańsku i Sopockiej Sceny Off de BICZ; w lutym 2006 roku nominowana do nagrody ?Sztorm Roku 2005? w plebiscycie "Gazety Wyborczej - Trójmiasto" za konsekwencję w poszukiwaniu indywidualnej formy wyrazu pomiędzy teatrem tańca a ruchem eksperymentalnym; we wrześniu 2006 r. na zaproszenie dyrektora programu dla profesjonalnych tancerzy Dance Advance Joanna Czajkowska była gościem Live Art Festival and Philly Fringe w Filadelfii (USA). Prowadzi wykłady z historii tańca w gdańskim Klubie Żak.

[ten artykuł będzie aktualizowany]

 


Copyright Š 2018 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeşone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.