Strona główna pomorskie [w budowie] ludzie tańca Dziemaszkiewicz Krzysztof Leon
Dziemaszkiewicz Krzysztof Leon
Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz
Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz, performance "Live Act", fot. archiwum, 2007


Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz - biografia artystyczna
- Dziemaszkiewicz Krzysztof Leon


Krzysztof "Leon" Dziemaszkiewicz (rocznik 1963, Lipiany) - aktor, performer, choreograf. W latach 1987 - 1995 był tancerzem i asystentem choreografa w Teatrze Ekspresji Wojciecha Misiuro. Występował w najważniejszych spektaklach tego zespołu (m.in. "Umarli potrafi± tańczyć", "Dantończycy", "Zun", "Miasto Mężczyzn", "Pasja", "Kantata", "Tango").


Od 1995 roku Dziemaszkiewicz prowadzi Teatr Patrz Mi Na Usta, najpierw w Gdańsku, a póĽniej w Berlinie (1997 - 2002). Do Polski powrócił w 2003 roku i kontynuuje pracę artystyczn±. Jako tancerz i choreograf współpracował z berlińskim teatrem Moving M3 i z Teatrem Babcia Zosia. Od 2005 roku współpracuje z niemieck± perfomerk± polskiego pochodzenia Mariol± Brillowsk±. W latach 1990-2003 współpracuje z Sopockim Forum Integracji Nauki Kultury i Sztuki Sfinks w Sopocie. Tworzy choreografie do pokazów mody, autorskie performance i happeningi. 

Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz zrealizował m.in. instalację "Colorful homosapiens" w Instytucie Sztuki Wyspa w Gdańsku (2008), występował na jubileuszu 60-lecia ASP w Gdańsku, podczas pobytu w Niemczech współpracował z Mariol± Brillowsk± (grał np. w jej spektaklu "Ritual Kanibalski" w Hamburgu w 2006 roku). Pokazywał swoje performance w Rydze (Łotwa, 2006), z Ann± Patrini w Wilnie (Litwa, 2006) oraz wielokrotnie w klubie Sfinks w Sopocie (występował tu solo i z innymi twórcami, np. z Ol± Goł±b).

[Czytaj o: Teatr Patrz Mi Na Usta >>>>] 

 
«PoczÄ…tekPoprzednia1234567NastÄ™pnaOstatnie»

Strona 1 z 7
Copyright © 2018 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.