Reiter Magdalena


Magdalena Reiter - biografia artystyczna
- Reiter Magdalena


Magdalena Reiter (rocznik 1977) - choreograf i tancerka. Ukończyła Państwow± Szkołę Baletow± w Gdańsku (1987-96) oraz P.A.R.T.S. (Performing Arts Research and Training Studios) w Brukseli (1996-99). W Polsce realizowała spektakle solowe i współpracowała z gdańskim teatrem Dada von Bzdülöw. Od 2002 roku mieszka i pracuje w Ljubljanie (Słowenia).


Współpracowała m.in. z belgijsk± grup± teatraln± De Tijd, Avi Kaiserem, Johanne Saunier, Matej± Bučar, Matjaľem Faričem czy Goranem Bogdanovskim. Jest pedagogiem tańca współczesnego, prowadzi warsztaty i lekcje m.in w Gandawie, Avignon, Ljubljanie i Gdańsku. Jej spektakle wystawiane były w Polsce, Słowenii, Belgii, Francji, Anglii, Czechach, Finlandii, Niemczech, Holandii, Włoszech, Chorwacji, Albanii, Bo¶ni i Hercegowinie.


Na drugim festiwalu słoweńskiego tańca Moving Cake 2005 Magdalena Reiter otrzymała nagrodę międzynarodowego jury za spektakl "Forma interrogativa". Na 8. festiwalu Teaterfest w Sarajewie otrzymała nagrodę jury za spektakl "Moment - studium zatrzymanego czasu". Była dwukrotnie nominowana do nagrody Povodni moľ za najlepszy spektakl tańca współczesnego w Słowenii (w roku 2003 za "Forma interrogativa" i w roku 2004 za "Moment- studium zatrzymanego czasu".


W 2007 roku Magdalena Reiter zrealizowała dla Atelier Polskiego Teatru Tańca z Poznania spektakl "36,5 C".

[ten artykuł będzie aktualizowany]

 


Copyright © 2018 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.