-

Warszawa nie ma zbyt wielu cyklicznych projektów, zarówno prezentacyjnych, jak i warsztatowych. Nowopowstające zazwyczaj cechują się charakterem efemerycznym lub ograniczają się do (autonomicznych bądź organizowanych przy festiwalach tanecznych) warsztatów tańca współczesnego. Dlatego pomijając nieregularne lub bardzo rzadko tworzone projekty (jak np. pokazywany raz w roku w witrynie klubu Nowy Wspaniały Świat "Go! Go! Dance") stałych cykli jest bardzo niewiele. Należą do nich m.in. Laboratorium Improwizacji (warsztaty) i Spotkania z Tańcem Współczesnym (spektakle i rozmowy).

prosimy o zgłoszenia do tego działu

Opisywane będą:
Warszawski Festiwal Młodzieżowych Teatrów Tańca

 
-


Spotkania z Teatrem Tańca to jeden z najdłuższy cykl prezentujący spektakle tańca współczesnego w Warszawie. Realizowany jest przez stołeczny Teatr Tańca Zawirowania od 2006 roku. Pokazy odbywają się zazwyczaj w pierwszą niedzielę miesiąca w Okęckiej Sali Widowiskowej (d. Dom Kultury Włochy) przy ul. 1 Sierpnia 36a. Wstęp wolny.

Początkowo cykl nosił nazwę Comiesięczne Spotkania z Teatrem Tańca (2006- sierpień 2007), a jego kurator do prezentacji wybierał tylko teatry taneczne z Warszawy. Spotkania jednak ewoluowały i obecnie można w ich ramach obejrzeć prace zespołów z całej Polski, okazjonalnie występują goście z zagranicy. Każdy z teatrów prezentuje jeden lub dwa spektakle, a po wieczorze przewidziana jest rozmowa z artystami.

Więcej…
 
Laboratorium Improwizacji
-

Laboratorium Improwizacji to cykl warsztatów improwizacji realizowany od 2008 roku przez Studio Ciało Ilony Trybuły (tancerki, choreografa, improwizatorki, twórcy Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Tańca SIC!). Powołany dla rzetelnego poznania i badania sfer tańca współczesnego, a w szczególności improwizacji, czyli narzędzia pozwalającego na pełne i swobodne doświadczanie oraz tworzenie tańca.

Studio Ciało - Laboratorium Improwizacji jest projektem długofalowym, cyklicznym, do jakiego są zapraszani wykładowcy zarówno polscy jak i zagraniczni. Każda edycja warsztatów ma dwie sesje podzielone na dwa dni. Okazjonalnie warsztaty kończą się spektaklem wystawianym przez prowadzącego zajęcia, organizowane są też tzw. jamy taneczne. Projekt w założeniu zaplanowany został raz na miesiąc. Odbywa się w Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21 w Warszawie. Uczestnictwo jest odpłatne.

Więcej…
 


Copyright Š 2018 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeşone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.